Card image cap

Nové Lobby a funkce na serveru

S velkým Summer update jsme nemohli opomenout i nové Lobby, které bude vyhovovat našim novým požadavkům.


První výraznou změnou je nový Lobby spawn. Stavby se chopili AfinityX, Andulkamich a pomáhali TheMuffin, Kukon, Manik_. Více fotek můžete najít na našem Instagramu https://www.instagram.com/basicland.cz/.


Abychom dosáhli co nejlepších výsledků v optimalizaci, tak náš developer Firestone82 naprogramoval téměř od znova všechny funkce, které by takové správné Lobby mělo obsahovat jako výběrové menu, top hlasující hráči, poklady, profil, spawnování hráč, výběr hlasování, fly, boost, věci v inventáři, premium a cracked účet, suffix atd.


Nejednalo se ale pouze o kosmetické změny. Velmi významnou část tvoří funkce serveru, které sice na první pohled nevidíte, ale za to musí fungovat bezchybně. Jedná se například o nový AFK systém, msg a zprávy na serveru obecně, zjištění pingu hráče, dárkové poukazy, stafflistu, zákaz ničení bloků, připojovací zprávy, schovávání hráčů, vypínání chatu, vypínání některých zvuků atd. Dále to jsou různé funkce pro A-tým jako nemožnost psát někomu, kdo má vanish, upozornění na serveru při připojení hráče do čekárny, admin chat, globální whitelist systém atd.


Je toho opravdu hodně, a proto se zde ještě mohou objevovat nějaké chybky. Díky tomu jsme ale upustili od velkého množství stažených či koupených pluginů a vytvořili si vlastních několik, které jsou dělané na míru našemu serveru.

Teď si některé z výše nových funkcí rozebereme podrobněji.


AFK systém - Při afkování na serveru více jak 15 minut budete automaticky přesunuti na AFK server, kde zůstáváte do té doby, dokud se znova nepohnete. Server Vás pak hodí zpět tam, kde jste byli naposledy. Díky této funkci se uvolní jinak zbytečně zabrané sloty a servery jsou i méně zatěžovány.


Skryté poklady - Na Lobby můžete najít celkem 65 pokladů, které jsou poschovávány po celém spawnu. Za každý nalezený poklad dostanete 40 tokenu.


Hlasování - Na Lobby, když popojdete trošku více dopředu, tak najdete banner s celkovým počtem svých hlasů a TOP 3 hráče s nejvíce hlasy. Statistiky se začaly počítat až od 1.6.2020.


Fly na Lobby - Emerald VIP mohou nově využívat /fly přímo na Lobby.


Ping - Z tablistu byl odebrán ping, ale za to se přidal příkaz /ping, kterým můžete zjistit vaší aktuální odezvu. A-tým je schopný zjistit i ping od jakéhokoliv hráče.


Ostatní funkce už více méně znáte nebo jsou spíše pro A-tým, než pro hráče, takže to by mohlo stačit.


V dalších příspěvcích se postupně podíváme i na nový kabátek serveru, GunGame či Prison.


Přeji příjemné hraní

Prochedary


PS: Víme, že spuštění Summer update nebylo zrovna ukázkové, troufám si říct, že až tragické, ale postupně pracujeme na všech opravách a jistě nám dáte za pravdu, že už teď to běží mnohem líp a i líp to vypadá.

Status
Online: 231
mc.basicland.cz
Online: 74
ts3.basicland.cz
Sociální sítě
Hlasování
Partneři
Reklama
Discord