Card image cap

Několik týdnů pekla

Je to už nějaká chvíle, kdy všem žákům a studentům začaly koronavirové prázdniny a my jsme museli začít pracovat na 110%. Ještě předtím jsme pořídili nové DS viz příspěvek "Velká proměna technického zázemí". Ne vše ale bylo takové, jaké jsme si to naplánovali. Obrázek velmi přesně vystihuje moji frustraci, ale to jistě zhodnotíte sami.


Prvním největším problémem se ukázala jistá nespecifická chyba DS, která způsobovala více jak 15 sekundové lagy. Někdy to vyhodilo i více jak polovinu hráčů ze serveru, a to vše se dělo na serverech s největší návštěvnosti. Začala se hledat příčina, hosting nám mezitím vyměnil kompletně hardware serveru kromě disků, ale to bohužel nepomohlo. Hledalo se dál a zjistili jsme, že se nám na DS resetuje síťový adaptér. Proběhla výměna síťového kabelu, ale bez výsledků. Nicméně nakonec se podařilo po dlouhých týdnech tento problém vyřešit vypnutím z některých nastavení. Současně s tím jsme řešili také přehřívání jader CPU i9, které jaksi nezvládá takový nátlak při delší zátěži. Uměle jsme tedy snížili takt, aby se nemusel tak zadýchávat. I přes to ale servery běží více než dobře.


Vím, pěkně dlouhý odstavec, ale taky to byly pěkné dlouhé a probdělé týdny. V průběhu těch problémů jsme ještě zajišťovali nový DS s i7, kde se bohužel jednání o s hostingem trošku protáhlo a brzdilo nás to tak od přesunu Minecraft serverů z pomalu nefunkčního VPS s nízkým taktem CPU. Posledních několik dní už je ovšem nové DS zřízeno a začali jsme ho plně využívat. Proběhl přesun hlavních miniher, Skyblocku 1.8 a Survivalu 1.8. Díky novému DS serveru se uvolnilo místo na výkonnějším VPS2, kde se přesunul Zombie server, a že tam běží hezky. V těchto dnech ještě bude probíhat přesun Lobbiček a alt miniher na jedny z výkonnějších serverů. Až nakonec vše přesuneme, tak VPS1 zcela zrušíme. Z důvodu občasných lagů na celém serveru byl také navýšen výkon Bungeecordu.


A poslední obávanou změnou byla přesun webu na nový hostingu. Ta se nicméně povedla aniž by to negativně ovlivnilo přístup na server. Musely se udělat některé změny webového systému a přenastavit DNS záznamy. Web by tedy už neměl padat, tak jak tomu bylo doposud.


Nejhorší na tom všem bylo to, že já jako člověk chodím stále do práce a s neplánovanými prázdniny se na mě a celý A-tým svalila ohromná lavina, která nešla zastavit. Nebyl čas vůbec na nic a cokoliv na co jsem sáhl, tak se ještě více pokazilo. Bylo to jako sledovat jak se Vám bortí domeček z karet přímo pod rukama. Naštěstí jsme z toho nejhoršího dostali ven a čekají nás už pouze drobnosti oproti tomu, co se dělo posledních x týdnů. Držte tedy palec, ať už to dotáhneme do konce a můžeme si chvilku oddechnout.


Chci poděkovat všem hráčům, kteří u nás nepřestali hrát i přes všechny technické problémy, které si prostě člověk nevybere. Velmi mě mrzely komentáře hráčů typu basic je shit, aniž by věděli s čím vším jsme se museli potýkat.


S pozdravem

Prochedary

Status
Online: 33
mc.basicland.cz
Online: 14
ts3.basicland.cz
Sociální sítě
Hlasování
Partneři
Reklama
Discord